Jak wybrać zasłony do sypialni?

Wybór zasłon do sypialni jest procesem niełatwym, lecz z naszym poradnikiem zakupią Państwo produkt idealnie pasujący do danego pomieszczenia!

Styl mieszkania, a kolor zasłon w sypialni

Sypialnia, podobnie jak i inne części domu, może być urządzona w wielu różnych stylach. Niektóre spośród nich będą łączyły się z bardziej stonowanymi barwami tkaniny, inne zaś będą wymagały zastosowania wzorzystych dekoracji. Przykładowo wnętrza klasyczne, czyli takie pełne mebli vintage, najlepiej współgrają z ciemnymi tkaninami, brązy, zielenie, grafity czy beże są tutaj optymalnym wyborem. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku stylu rustykalnego, który również ładnie prezentuje się z beżami, lecz o wiele bardziej odpowiadają mu kwieciste zasłony. W projektach współczesnych, minimalistycznych lub loftowych, dominują natomiast proste barwy zasłon i firan, napotykamy w nich przede wszystkim biel i szarość.

Zasłony zaciemniające w salonie
Zasłony z tkaniny Blackout

Zbyt jasno w sypialni? Zaciemniająca zasłona rozwiąże Twój problem!

Niejednokrotnie mieszkanie w centrum dużego miasta wiąże się z pewnymi niedogodnościami, choć ma też liczne zalety. Spośród wad najczęściej dokucza nam hałas i zbyt jasne nocne oświetlenie, nierzadko prowadzące do problemów z zasypianiem. Oczywiście można zmienić miejsce zamieszkania, lecz po co sięgać po tak drastyczne środki, gdy wystarczy kupić zaciemniające zasłony? Nie tylko ograniczą one ilość światła wpadającego do naszej sypialni, lecz dodatkowo staną się też elementem izolacji akustycznej oraz ozdobnym dodatkiem dekoracyjnym. Niektórzy spośród mieszkańców stolicy już pewnie zadają sobie pytanie: „Gdzie można kupić takie zasłony w Warszawie?”. Jednakże odpowiedź jest bardzo prosta, a wybór szeroki. Wystarczy tylko pamiętać by w salonach lub sklepach internetowych szukać zasłon wykonanych z tkaniny Dimout, lub Blackout, a więc odpowiednio zasłon przyciemniających i zaciemniających. Wiele ślicznych modeli posiada również nasz sklep internetowy, do którego odwiedzenia serdecznie zapraszamy!

Zasłonka szyta na wymiar, czy sklepowa?

Ostatnim z zagadnień, które często poruszają nasi Klienci, jest dylemat pod tytułem: wybór gotowych firan, czy zakup zasłon na wymiar? Odpowiedź na tak sformułowany problem nie jest jednoznaczna, część osób faktycznie z powodzeniem dopasuje wspomniane dekoracje okienne w standardowych wymiarach. Jednak w wielu przypadkach wskazane jest wybranie dedykowanych rozwiązań. Nieco inne wymiary okien mamy bowiem w popularnych blokach z wielkiej płyty, a nieco inne rozmiary, a nawet i kształty, w kamienicach czy budowanych obecnie domach jednorodzinnych. Stąd też, mając na uwadze optymalny rezultat wizualny, warto bardzo dokładnie rozważyć to zagadnienie. W innym przypadku ryzykujemy, że zakupiona w sklepie zasłona okienna do salonu nie będzie prezentowała się na żywo tak pięknie, jak byśmy tego oczekiwali!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *